אודות העמותה:

 

את חברים בטבע – העצמה קהילתית (ע"ר) הקימו בשנת 2005 מספר צעירים העוסקים ברב-תרבותיות וזהות, בתחומי הקהילה, הנוער בסיכון, והחינוך הבלתי פורמאלי. בין חברי העמותה יוצאי אתיופיה, ישראלים וותיקים, דתיים, וחילונים; כולם יודעים מניסיונם שההצלחה אפשרית, ומחויבים לאידאולוגיה של חיזוק הזהות העצמית בדרך של כבוד לתרבות המוצא.

עמותת חברים בטבע יוזמת, מקימה ומלווה גרעינים קהילתיים של יוצאי אתיופיה מאז שנת 2005. כיום פועלים 8 גרעינים: גדרה, יבנה, בית שמש, ראשל"צ, לוד, פתח תקווה, יקנעם וחדרה (ובנוסף גרעין אשדוד בתהליכי הקמה). בכל שנה קם גרעין חדש. עמותת חברים בטבע גם מרשתת ומחברת בין כל הגרעינים יחד, ויוצרת "קהילה של קהילות".

המטרות העיקריות של חברים בטבע – העצמה קהילתית (ע"ר) הן הגעה למיצוי הפוטנציאל האישי של בני הנוער, בדרך של שיפור הזהות העצמית; חיזוק התא המשפחתי; קירוב בין מגזרי אוכלוסייה שונים ויצירת אווירת סובלנות; הפניית בני נוער במצבי סיכון למסגרת אטרקטיבית, לשם מניעת ונדליזם, שוטטות וכד'; הגדלת שיעור המתנדבים (כגון המתגייסים לצה"ל והמצטרפים לשירות לאומי); חיזוק הקשר אל הארץ; ומתן מלגות לסטודנטים שיפעלו למען מטרות העמותה.

Enter your title here
 

עמו​ד העמותה